رابط برنامه‌نویسی مرکز دامنه جیبرس

رابط برنامه‌نویسی مرکز دامنه جیبرس

کافیه کمی به یک زبان برنامه‌نویسی مسلط باشید و اینجاست که به‌راحتی می‌تونید از طریق API جیبرس دامنه بخرید و به سرویس خودتون خرید دامنه رو اضافه کنید

این روزها احتمالا عبارت #API به گوش شما خورده است. این کلمه مخفف Application Programming Interface به معنی #رابط_برنامه‌نویسی اپلیکیشن است. 

سوال مهم اینه که خب؟ API به چه دردی میخوره؟ چیکار میتونم باهاش انجام بدم؟

اگر #برنامه‌نویس هستید احتمالا با این مفهوم آشنا هستید. ما اینجا میخوایم این مفهوم رو کمی توضیح بدیم و درباره API مرکز #دامنه جیبرس توضیحات تکمیلی ارائه کنیم.

همونطوری که می‌دونید جیبرس نماینده رسمی #ایرنیک برای دامنه آی‌آر و #آنلاین‌نیک برای دامنه‌های بین‌المللی هست. در کنار اون ما با حداقل کارمزد و در بعضی از پسوندها با کارمزد صفر دامنه رو به‌فروش می‌رسانیم. رو راست باشیم، گرفتن نمایندگی ایرنیک و آنلاین نیک کار ساده‌ای نیست. هرکدوم چالش‌هایی دارن و توسعه و نگهداری سرویس اون‌ها هزینه زیادی رو به شما تحمیل می‌کنه. جیبرس اینجا راهکار شماست. یعنی بجای اون‌ها شما می‌تونید از طریق اتصال به #جیبرس دامنه رو به فروش برسونید. خب چطور به جیبرس وصل بشید؟ از طریق API

کافیه کمی به زبان برنامه‌نویسی مسلط باشید و اینجاست که به‌راحتی می‌تونید از طریق API جیبرس دامنه بخرید. مثلا فرض کنید سرویسی دارید که در اون نیاز به خرید دامنه هست. اینجا یک راه سخت دارید که برید تمام این روندها رو پیاده کنید و روند ساده استفاده از جیبرس هست. تنها کاری که لازمه انجام بدید شارژ کردن حساب کاربری خودتون در جیبرس هست و حالا می‌تونید خیلی راحت توی سرویس خودتون دامنه بفروشید و مشتری رو توی سایت خودتون نگهدارید.

برای آشنایی به این بخش کافیه به صفحه رابط برنامه‌نویسی جیبرس برید. توضیحات عمومی رابط برنامه‌نویسی رو بخونید. نمونه اتصال از طریق پست‌من رو ببینید و تست کنید. اگر هم از زبان پی‌اچ‌پی استفاده می‌کنید می‌تونید از نمونه کد SDK به زبان PHP استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در حال حاضر پلاگین وردپرس یا WHMCS دامنه‌های جیبرس نوشته نشده و اگه لازم دارید فعلا خودتون باید نسبت به نوشتن پلاگین اقدام کنید.

اگر سوالی داشتید، می‌تونید با ما از طریق تیکت تماس بگیرید تا بهتون کمک کنیم تا از این سرویس استفاده کنید.

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید