آموزش دریافت اینماد برای فروشگاه اینترنتی

آموزش دریافت اینماد برای فروشگاه اینترنتی

سلام

با توجه به دردسر زیادی که #مجوز نماد اعتماد برای کسب و کارها داره سعی کردیم در این مقاله توضیحات کاملی درباره مجوز #نماد_اعتماد_الکترونیکی یا همون #اینماد بهتون ارائه بدیم و سوالات متداول در این زمینه رو هم پاسخ بدیم.

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه‌ای است که از طرف مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است، به عنوان تاییدیه به فروشگاه‌های اینترنتی داده می‌شود. این نماد پس از بررسی وب‌سایت و احراز هویت و صلاحیت مالک حقیقی یا حقوقی آن برای مدت دو سال صادر می‌گردد. طبق مصوبه 288 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات که در تاریخ 5/12/1397 به تصویب رسیده است مدت اعتبار نماد به دو سال افزایش یافته و هزینه 175هزار تومان دریافت می شود. مرکز توسعه تجارت الکترونیک این مصوبه را اجرایی کرده است.

برای شروع یه سری به وب‌سایت اینماد به نشانی https://enamad.ir/ بزنید!

این آموزش به مرور تکمیل می‌شود.

...

اطلاعات جهت بررسی فرآیند خرید

در این مرحله اینماد از شما میخواد که یک شناسه کاربری در سایت خودتون بسازید و اطلاعات اون رو به اینماد بدید. دلیلش اینه که شاید بعضی از سایت‌ها ثبت‌نام عمومی نداشته باشن یا روند ثبت‌نام پیچیده‌ای دارن و اگه قرار باشه خودشون ثبت‌نام کنن وقت گران‌قدر کارمندان اینماد تلف میشه.

به سایت خودتون مراجعه کنید و مثل یک مشتری سعی کنید حساب کاربری بسازید. سوال اینه که نام کاربری یعنی شماره موبایل رو چی وارد کنیم؟ اینجا دوتا راه‌حل دارید. 

راه‌حل اول؛ شماره دوم

اگه دوتا خط دارید میتونید از اون استفاده کنید و شماره دوم خودتون رو وارد کنید و پیامک هم بهش میاد و خیلی راحت اکانت ساختید. 

راه‌حل دوم؛ شماره غیرقابل استفاده

با یک شماره موبایل غیرقابل استفاده مثلا 09120001111 ثبت‌نام کنید. سوالی که پیش میاد اینه که کد فعال‌سازی رو از کجا بدست بیاریم؟ به پنل مدیریت سایت خودتون در جیبرس مراجعه کنید و از بخش مدیریت ارتباط با مشتریان -> پیام کوتاه رو انتخاب کنید. توی این صفحه لیست پیامک‌هایی که توی بیزینس شما ارسال شده رو مشاهده می‌کنید. دنبال شماره موبایل وارد شده بگردید و کد ارسال شده رو از توی متن گرفته و در صفحه ثبت‌نام وارد کنید.

حالا کافیه توی سایت اینماد این موبایل و رمز رو براشون وارد کرده و ذخیره کنید تا از این خان هم بگذرید!

.

دیدگاه خود را بنویسید